Kayıp Kuzenlerin Kavuşması

Kayıp Kuzenlerin Kavuşması

Ağrının karlı günü asil bir dedenin bir prenses torunu kayboldu okuldan dönerken soğuk bir tipi baharda kayboldu. Bu Prensesin adı Çigdoydu okuldan eve dogru giderken sınıf arkadaşları İmam,Sadem,Beklenen,Nehir  giderken ani bir kar tipide İmam ve Beklenen koşarak kaçarken o puslu havada kurtulmuşlardı.Peki ne olacaktı bu buz gibi yolda kalan Çigdo ve Nehir kara kışa teslim mi olacaklardı?

Derken zeki Nehirin aklına güzel fikirler gelmiş kısa kestirme yollardan giderken birden dağ eşkiyası Jorge para toplamak için önlerine çıkıp kartopu atmaya başlamıştı fakat iki prensesde bu saldırıdan kurtulmuştu fakat ikiside farklı yönlere kaçmış Nehir dogru yolu bulurken Çigdo ise yolunu kaybetmişti.

Ağrının soğuk akşamı asil dede Rahul merakla evin içinde gezmekteydi en büyük torunu Serkan ise meraklı ve masum gözlerle dedesinin yürüyüşünü izlemekteydi.Gece haber gelmeyince Rahul küçük torunu Serkana evi emanet ederek torununu aramaya yola koyulmuştu polise haber vererek fakat Çigdodan ses seda yoktu heyecan panik günlerce aradılar fakat Çigdo toz olup kaybolmuştu adeta.. Ümit bitmişti…Aradan yıllar geçmiş Serkan büyümüştü dedesi Rahul ise ağır hastaydı.

Serkan hem evi geçindirmeye çalışırken hem de dedesinin dermanını bulacak doktor aramaktaydı fakat yıllardır içi buruk kayıp kuzeni Çigdoyu düşünmekteydi onu çok aramışlardı fakat bulamamışlardı acaba şuan neredeydi ölmüş müydü sağ mıydı? Yoksa yoksa daha kötü şeylermi olmuştu..Serkan bir gün yolda giderken komşu teyzesi Esila adında bir hanım yanlışlıkla kafasına saksı düşürmüştü yoldan geçen Serkandan hoşlanan fakat belli etmeyen genç hanım Kalp ise kıs kıs gülmekteydi ‘’Aa aklını mı kaybetti kıyamamm’’ diyerek gülerken yoldan geçen Serkanın yakın dostu Kaos adında genç Serkanı  Esila ile beraber hastaneye götürmüştü.Hastanede ilim sahibi bir doktor vardı adı Lokum adı gibi şeker ve bilgi sahibi olan bu hanım tez şekilde Serkanı iyileştirirken sohbet edip dedesinin durumunuda ögrenmişti bunun için Serkan Lokumdan yardım istemişti acaba Lokum Rahul dedeyi iyileştirebilcekmiydi ? 

 

Peki Çiğdoya nolmuştu diye sorar gibisiniz Çigdo ise o o ormandan yoldan geçen Nuran tarafından kurtarılmıştı.Nuran Çigdoya o yıllar kıyamayıp annesi Yıldızın yanına getirmiş İzmirde evlatlık olarak almışlardı.Nuran üniversite mezunu kültürlü Yıldız ise durumu iyi ama sakar bir anneymiş Çiğdoyu cok güzel bir öz evlatları gibi yetiştirmişlerdi.Bir gün Serkanın işi İzmire düşmüştü dedesi Rahulu Doktor Lokum iyi etmişti günden güne iyileşiyordu.

Serkan iş için İzmire giderken iş adamı Tugrul ile buluşacaktı İzmirin dar ve çöplük sokaklarında giderken birden ayağı kayıp düşen Serkana ansızın araba çarpmıştı birde ne oluyordu Yıldızın gene sakarlıgı tutmuş adeta ezercesine çarpmıştı Serkan acil hastaneye kaldırılmış Yıldız panikle Çiğdoyuda çağırmıştı hastaneye  Serkan İzmirde hastanede yatış yaparken Yıldız  ve Tugrul refakatçi olarak kalmışlardı

 

Çiğdo bir gün Yıldızın yerine refakatçi olarak kalırken Serkan ile tanısmıslardı Çigdonun hayat hikayesini anlatırken Serkanın yıllar önceki kayıp kuzenin hikayesine ne kadarda benziyordu?

Çiğdo ile Serkan uzun sohbetin ardından birbirlerine kavuşmuş kuzen olduklarını hatırlamışlardı Serkan Çiğdoyu Ağrıya gel diye teklif etmişti fakat Çigdo burda kurdugu hayatı düzeni bırakmak istememişti dedesini ziyaret edip geri dönecekti izmire aradan haftalar geçmiş Serkan iyileşmiş Çiğdo ile beraber Rahulu ve köyü ziyaret etmeye gitmişlerdi arabada bol bol hasret gideren iki kayıp kuzen yılların acısını cıkarıyorlardı.

Köy cok degismisti Rahul yaşlanmış Kalp ile Serkan evlenmişti.Çiğdo Kalp ve Serkan kayıp kuzenden ayrı durmamak için mobil sohbet kanalı kurmaya karar vermişlerdi bu kanalın adı SohbetLaf olacaktı iki kayıp kuzen kavuşmuş evli evine köylü köyüne dönmüştü.

Bu hikayeyi buraya kadar okuyan tüm değerli insanlarada Nehirden sevgiler.

Mutlu SoN……

 

 

Yazar: Rahul

Görüntüleme: 1641 defa

Kategori: Sohbet Hikayeler

Yayınlanma Tarihi: 21 Ocak 2020

sohbet | mobil sohbet
windows forumu