Mobil Chat

Mobil Chat

Mobil Chat kelimesi dilimize düştü düşeli bayağı popüler oldu. Chat nasıl yapılır başlamadan önce kısaca chat’in ne anlama geldiğini bir iki kelimeyle açıklamak isterim. Chat internet üzerinden farklı kişilerle sohbet etmek konuşmak demektir.

Mobil Chat

Hepimiz arkadaş çevremizden, tanıdıklarımız vasıtasıyla chat sohbet kelimesini duymuş, dolayısıyla sohbet ve chat in yabancısı değiliz, fakat nasıl yapılır tam bilgi sahibi değiliz. İlk olarak chat yapmanın kötü bir manaya geldiğini aklımızdan çıkartmamız gereklidir. Chat veya Sohbet yapmak, farklı insanlar ile tanışmak, arkadaş edinmek, sohbet edebilmek, güzel diyaloglar kurabilmek, eğlenmek için giriş yapıyoruz. Günümüz üzerinde hepimizin evinde interneti olduğunu varsayıyorum. Bunun için ilk etrapta bize en uygun olan güven verebilen, bir sohbet sitesine giriş yapmak ve kendimizin seçmiş olduğu abartısı olmayan bi takma isim (nick) bularak giriş yapabilirsiniz. Bu ilk adım olarak oldukça önemlidir. Çünkü alacağımız rumuz bizi yansıtacaktır. Seçtiğimiz sohbet odalarına girişimizi yapma işlemi sonrasında ilk adım selam vererek karşı taraftan gelecek hoş geldin karşılamalarıyla sohbete dahil olmuş olacaksınız. İlk konuşmalar daima sade olmasına özen gösteriniz. Karşımızdaki insanı sıkacak sohbetler, bıktıracak sorular sormaktan kaçının. Cümlelerimizi düzgün anlaşılabilecek şekilde kurmak son derece önemlidir. Konuştuğumuz kişileri kırıcı üzücü kelimelerden uzak durmak son derece iyidir. Netice de onun da bir insan olduğunu aklımızdan çıkarmamanız gereklidir.

Dürüst ve samimi olun, yalandan da uzak durun. Kısacası fazla abartılı veya havalı cümleler kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çok soru sormaktan kaçının ve bazı kişiler çok soru sorulmasından sıkılacağını düşünerek hareket edin. Sizler de karşınızdakini çok merak ediyor iseniz, soracağınız soruları sohbet içerisinde açacağınız konular için de, ifade etmeniz son derece önemlidir. Karşılıklı diyaloglar şeklinde kullanmaya özen gösteriniz. Bu şekilde hem sizin, hem de karşınızda ki kişiyi sıkılmamış olacaksınız. Bu şekilde hem merakınızı gidermiş olacak, hem güzel bir sohbet ortamı yaratma imkanı elde etmiş olarak fark yaratabilirsiniz. Sevgili Arkadaşlar girmiş olduğumuz bu ortamın sanal bir alem olduğunu unutmamak gereklidir. Tek dikkat etmemiz gereken kuralın, kendinize özel verileri bu ortam üzerinde paylaşmamanız gerektiğini kesinlikle ama kesinlikle unutmayın. Karşımızda ki insanın ne derece doğru bilgiler verdiğini bilemezsiniz. Tabi ki bu durum herkes için geçerli olmadığını da unutmayın. Bu ortam üzerinde tanışıp yıllarca arkadaş olan insanlar, dostluklarını sürdüren ve hatta daha da ileri götürüp birbirlerine aşık olup evlenen örnekler de görebilmekteyiz. Bunun için ne olursa olsun yalan dan uzak durmanız sizler için daha iyi sonuçlar verecektir.

Kim bilir; sizler de gün gelir arkadaşlığınızı ilerletir ve sonrasında da reelde görüşerek arkadaşlığınızı dostluğunuzu bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Yazar: Can

Görüntüleme: 864 defa

Kategori: Sohbet Makale

Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2020

sohbet | mobil sohbet
windows forumu