ESohbet

ESohbet

ESohbet Sohbet odaları üzerinde sizlere elektronik ortamda sohbet edebilmenize aracı olan bir sistemin parçasıdır. Tarihi incelediğimiz zaman 1996 yılında ilk olarak elektronik haberleşme adı altında kurulmuş olan mirc siteleri, günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. İnsanların toplum üzerinde ki gerçeklik ve sanal dünya üzerinde ki adapte olmasını sağlamaktadır. ESohbet uygulaması, yalnızlık sorunu yaşamakta olan insanların, internet ortamları üzerinde yeni arkadaşlıklar kurmasını sağladığı gibi sosyalleşme açısından da son derece büyük önem taşımaktadır. Esohbet uygulaması, görüntülü sohbet veya sesli sohbet olarak hizmet vermemektedir. Sizlere sadece yazılı olarak chat yapabilmenize imkan tanıyan, java programına gereksinim duymadan hızlıca sohbet edebilmenize yarayan bir yazılım programıdır.

ESohbet

1996’da başlayan elektronik haberleşme sistemi, günümüze kadar ulaşabilmiş en büyük sohbet etme sistemlerinden birisidir. İlk olarak mIRC programları ile başlayan, java script uygulamaları ile yenilikçi sohbeti kullanıcılarıyla buluşturan ve son olarak esohbet adı altında javasız ve hızlı sohbet deneyimini sizlere sunan bir programdır. Geçmişten günümüze teknolojinin nasıl geliştiğini sizlere bu yazımızda aktarmaya çalışacağız. Exe programı kullanarak giriş yapılan sohbet sitelerine web tabancı yazılım destekleriyle devam etmiştir. İlk olarak java destekli sohbet uygulamaları devreye girdiğinde özellikle web kullanıcılarına açılan bu kapı uzun bir süre yerini korumuştur. Bilgisayar yazılım dilleri bir süre sonra mevcut uygulamalara verdiği izin verip vermeme durumundan ötürü büyük bir kayıp yaşanmasına ve pek çok sıkıntılara yol açmasına neden olmuştur. Son olarak çözümü esohbet javasız program ile çözen bu yazılım, kullanıcıların çok daha rahat bir şekilde sohbet odalarına giriş izni tanımış, kolayca sohbet edebilmeleri adına da özel olarak tasarlanmıştır. Günümüzün modern sohbet uygulaması olan ve her geçen gün daha da geliştirilen sistem, mobil platformlarına uyarlanmasıyla en çok tercih edilen sohbet uygulamalarının başında gelmeyi başarmıştır. Bildiğiniz üzere teknoloji geliştikçe cep telefonlarına olan ilgi bir hayli artarak, sürekli olarak yenilenerek yeni amiral gemisi adı altında çok daha gelişkin cep telefonlarının piyasaya sürülmesine neden olmuştur. Bizler, günümüzün büyük bir kısmını cep telefonlarımız ile vaktimizi geçirirken, esohbet uygulaması da bunu avantaja döndürerek sohbet sitelerine de mobil sohbet adı altında giriş yapmalarına olanak tanımış ve tasarlamış olduğu yazılım sayesinde sorunsuzca bağlantı kurabilmelerini sağlamıştır. Esohbet sitesi de siz kullanıcılarımız için çok yönlü hizmet sunarak, sizlerin memnuniyetini kısa sürede kazanarak, kendini geliştirmeye devam etmektedir.

ESohbet Özellikleri Nelerdir?

Esohbet, siz kullanıcılarımızın birebir olarak değil, online sohbet platformları üzerinde binlerce kişiyle tek sayfa üzerinde sohbet etmenize imkan tanımaktadır. Mevcut uygulama içerisine yerleştirilmiş olan radyo butonu sayesinde bir yandan sohbet ederek, bir yandan bulunduğunuz irc sunucusunun online radyosunu aktif olarak dinlemenize imkan sunar. Mevcut oyun kanallarında eğlenceli vakitler geçirerek sizlerin bulunduğu ortam üzerinde zamanınızı en iyi şekilde geçirmeniz adına özel olarak tasarlanmıştır.

ESohbet Öne Çıkan Özellikleri

Bildiğiniz gibi her uygulamanın bir takım kendisine has özellikleri yer almaktadır. Esohbet uygulamasını da siz kullanıcılarımıza sunmuş olduğu öne çıkan özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

 • 18 yaşını doldurmuş olan herkesin uygulamayı kullanabilmesi,
 • Herhangi bir üyelik oluşturmadan doğrudan sohbete bağlanabilmesi,
 • Basit arayüzü sayesinde kolay sohbet edebilmesini sağlama,
 • Özel kodları sayesinde hızlı ve sorunsuzca sohbet odalarına giriş yapma,
 • Günümüzün güncel sohbet appleti sayesinde %100 güvenli bağlantı sağlaması,
 • Anlık olarak canlı müzik eşliğinde sohbet etmenize müsaade etme,

Belli başlı öne çıkan özelliklerini kısaca bu şekilde belirtebiliriz. Daha sayamadığımız pek çok yönüyle kullanıcı dostu bir sohbet uygulaması olan esohbet sizlere modern sohbeti sunmaktadır.

Esohbet Mobil Sohbet

Günümüzde yazımızın üst kısmında da bahsetmiş olduğumuz gibi en çok vakit harcadığımız teknolojik cihazların başında kuşkusuz cep telefonları gelmektedir. Akıllı cep telefonları sayesinde mobil sohbet platformunu bizlere sağlayan esohbet uygulaması kesintisiz sohbet anlayışını kullanıcılarına sunmaktadır. Günümüzde artık sohbet sitelerinin büyük bir kısmını mobil sohbet kullanıcıları kapsamaktadır. Hal böyle olunca da kesintisiz bir sohbet anlayışını bizlere sunan esohbet uygulamasına buradan teşekkür etmek gerekiyor. Mobil platformu aracılığı ile sohbet sitelerine bağlanan kullanıcıları bekleyen pek çok yenilikte yer almaktadır.

İşte bu yenilikler;

 • Kolay Nick/Rumuz seçebilme
 • Seçtiğiniz Nick/Rumuzu kolayca kayıt edebilme,
 • Dilediğiniz kanallara kolayca girebilme imkanı,
 • Özel yazılımı sayesinde donma durumu olmadan sohbet imkanı,
 • Web desteği sayesinde, online radyo dinleme fırsatı,
 • Sunucu bağlantısını hızlıca kurup koparabilme özelliği,
 • Hızlı Nick değiştirme imkanı,
 • Özel olarak kullanıcılarla konuşma imkanı,
 • Özel açıp kapama sistemi,

ve daha sayamadığımız pek çok özelliği ile sohbet odalarında olması gereken tüm özellikleri sizlere kısayollar aracılığı ile sunan güzel bir sohbet uygulamasıdır. Sitemiz zsohbet adı altında esohbet uygulamasını kullanan bir sohbet sitesidir. Sizlere modern sohbet uygulaması ile eşlik eden sitemiz, kullanıcılarımızın konforlu bir şekilde sohbet edebilmesine imkan tanıyan sohbet sitelerinden birisidir.

Yazar: Can

Görüntüleme: 8230 defa

Kategori: Sohbet Makale

Yayınlanma Tarihi: 01 Ekim 2020

sohbet | mobil sohbet
windows forumu