SohbetLaf in Mimarlari

SohbetLaf in Mimarlari

Meslek,insanların yaşamlarını sürdürebilmesi adına,icra etmiş olduğu ve yoğun bir şekilde eğitimi,donanımı,bol çalışmayı gerektiren süreçlerin neticesinde kişilerin kazanmış olduğu unvandir.

Bildiğimiz yüzlerce meslek türü var.

Sohbet sitemizde,çeşitli meslek dallarını icra eden dostlarımız var.Ögretmen,mimar,mühendis,teknisyen,güvenlik görevlisi,lojistikle ugrasan,müzisyen gibi mesleklere sahip olan arkadaşlarımız bulunmaktadır.

Öğretmenlik bildiğimiz üzere çok kutsal bir meslektir.Ögretmenler ; öğrencileri ile,veliler ile ve onların yakınları ile,mahallesindeki,yaşadığı yerdeki insanlar ile sürekli diyalog icindedir,mesleklerinin gereği olarak.Bir öğretmen,bir öğrenciyi bile koca bir dünya gibi görür ve o dünyanın içine girer.Bizi dost olarak gören öğretmen arkadaşlarımızda,sohbet dünyamızın içine girer.Degerli öğretmenlerimiz,sohbet sitemizde bizlerle hayata ve insana dair tecrübelerini,bilgi birikimlerini,hoş sohbetlerini paylasarak hem keyif almamizi hem de hem de sohbetten kazançlı çıkmamızı sağlıyorlar.Ogretmenlerimiz görev yaptığı okulda,dershane de veya kolejde bile 'uye olmadan mobil sohbet ten ' sitemize giriş yapıp o saatlerini keyifli degerlendirebiliyor.

Mühendisler,kendini yeni araştırma yeni keşiflere adarlar.Cevresindeki mühendis arkadaşları ile fikir birliği yaparak,yeni projeler üretir ve topluma birşey kazandırmayı amaclar.Onlar için mekanik kafa deriz : ) Mühendis arkadaşlarımız,ofislerinde,bürolarinda ya da şantiyelerde ' e-sohbet mobil ' giriş yaparak sayfamızda hoşnut kalabiliyor.Bazen gerçekleştirmek istedikleri,hedef belirledikleri projelerden bahsederek,farklı bir sohbet havası oluşturuyorlar.

Güvenlik görevlisi arkadaşlarımız,insanların,öğretmenlerin,öğrencilerin,çalışanların,bulunduğu yerdeki herkesin can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla görevlerinin basindadirlar.Gerekirse canı pahasina.Meslekleri gereği de koruma iç güdüsü ile hareket ederler.Sohbetlerinde bana bu hissi yaşatıyorlar.Tabi bunu sitemiz içerisinde yanlısı doğruyu ayırt edebilen,insanı vasıflara sahip olan herkesin yapması gereken koruma iç güdüsü ile,ön sezileri ile bazı konularda bizi öncesinde harekete gecirebiliyorlar.Görev yerlerinde mobil sohbet onlar için kolaylık sağlıyor.

Lojistik yıllardır var olan ama hızla gelişmekte olan bir sektör.İlk yıllarda zor şartlarda çalışmayı gerektiren bir meslek dalı fakat iş tecrübesi arttikca,meslekte ilerledikçe karşılığı alınabilir.Ulasim ve lojistikte görev alan arkadaşlarımız,mobilden ya da tabletlerden sunucumuza bağlanıp bizimle,yolda yasadiklari acı ya da tatlı anlarını paylaşıyorlar,dinlenme tesislerinde bile uzaktan uzağa ama kalben yakın hissedip birbirimize yemek veya içecek ismarlayip lafliyoruz : ) Böylece ortaya hoş diyaloglar çıkıyor.

Evde meslek sahibi olmakta zor zanaat.Ev hanımlarımızın emekleri aşikar.Gundelik hayata dair büyük emekçi olan ev hanımlarımız,bir yandan ev işleri ile ilgileniyorlar,yakınlarını ve misafirlerini karşılıyorlar,alışveriş yapıyorlar,kimi zaman geziyorlar,farklı hobiler ediniyorlar.Diger yandan da stres atmak için ve yeni arkadaşlar edinmek için 'arkadas sohbet odalarında chat yapmak ' isteyebilirler.Cocugu varsa çocuğu ile ilgilenirken,yemeğini oluştururken,kahve içerken,gezinti yaparken mobil sohbetimde eğlenceli sohbetlerin rengi olabilir.

Mimarlıkta çok özel bir meslektir.Temel korunma ihtiyacı karsilandikca,estetik kaygısı başlar ve konfor arayisi,bu işi meslek olarak yapan profesyonelleri yani mimarları devreye sokar.Zanaat olarak başlayan mimarlık,giderek "sanat" a evrilir.'Mimar çok seydir' lafını hatırlatırım.Dunyanin kabul ettiği üç asal meslekten birisidir.Mimarlik adı üstünde,tek yapıcı,yaratıcı olanıdır.Mimar,çok boyutlu kavrar dünyayı.Akliniza gelen her türlü şeyi,olayı,projeyi gerçekleştiren kişi ya da kişilere ' Bunun mimari falancadir ' deriz.Bizim sunucumuzun mimarları bu aileye sevgi ve emek vermiş herkestir.Cok maksatlı sözcük cümle içinde kullanımında,yerine göre sıfat olur tarif eder,fiil olur çekilir,zamir olur varlıkları ifade eder,tümleç olur yüklemi tamamlar.Basli başına özne ve yuklemdir zaten.Tipki bizim gibi.

Sohbet sitesinin

mimarları,senelerdir tanıdığımız dostlarımız,yeni tanıştığımız dostlarımız,önce sundukları sevgi ve saygi,dostlukları ile,gerçekleştirdiğimiz fikir birlikleri ile,sitemize dair hedefledigimiz projelerimiz ile tadında bir mekan inşa ettik.

İnşa ettiğimiz sevgimizle bütünledigimiz,kalbi muhabbetlerin edildiği,bizim sizlere davetlerimizle ya da daha önceden tanıdığınız kişilerin davetleri ile geldiğiniz zaman " İyi ki " diyeceginiz SohbetLaf.Com'a davetime icabet etmenizi kalpten istiyorum.

Emek,ilmek ilmek dokunmak nakış nakış işlenmek ister.Sevmek için yürek,sürdürmek için emek gerek.Emek çekilmiş herşey değerlidir demiş Mimar Sinan.Bizim mekanda görüşelim : ) 

Makale yazarımız: Balerin

Yazar: Rahul

Görüntüleme: 546 defa

Kategori: Sohbet Makale

Yayınlanma Tarihi: 19 Haziran 2019

11 Yorumlar
YolDaŞ

Cansın canansın Balerin o sağlam yüreğine sağlık on numara 

SahaF

Yüreği güzel insan Balerin ...

SeeN

Emek çekilmiş herşey değerlidir demiş Mimar Sinan sende değerlisin Balerin hanım emeğine sağlık 

saDaKat

oy oy ne güzel yazmışın balerin emeğine sağlık mimarinin sultanı takdir ediyorum seni benimde mesleğim yazdıklarının içinde doğru şeyler söylemişsin vallaha harika olmuş 

MeLteM

Tüm meslek dalları gerçekten çok kutsal öğretmeninden mimarina kadar keşke bende mimar olsaydım :D ben değilim ama sen bir mimarsin balerinimmm her işte çok iyisin takdir ediyorum dostum seni başarılarının devamını dilerim can yoldaşım benim ... emeğine yüreğine sağlık harika anlatmışsın canimmmmmm :**** hep yanındayım seninle gurur duyuyorum

KaLp

Herkes o kadar gonulden bagli ve seve seve bu ortamda bulunuyor ki gercekten bu ozellikleriyle mimarisi olan insanlar var. Sende bu mimarlardan birisin canim ve insanlarin sana guzel yaklasimindan da bu cok belli. Hos tutumlarimizin sevgimizin saygimizin mimari sensin. 👑👑 Sohbetlafin butun mimarlarina selam olsun 😊☺🙋Emegine yuregine saglik canimm 💞😙

Sadem

Son yıllarda hayat beni türlü sınavlardan geçirirken öğrendiğim en önemli ders şu oldu: Dost biriktirmek... Benim birikimim sağlam! Hep yanımda olan dostlarım, her an varlıkları ile beni güçlü kılan kardeşlerim, yoldaşlarım var. Böyle değil midir dostluk dediğin, gözünün dilini bilen, söylemeden anlayabilen, en derin yaralarını açıp gösterebildiğin, merdivenlerden çıkarken ve alkışlandığında değil, tökezlerken ve yuhalanırken de koluna girebildiğin...SenSin Balerinim : )

AşıKLaR_DiYaRı

Sen hem bir öğretmensin hem mühendis hem dostlarını koruyucu hem herşeye şekil veren mimarsin..çok özel birisin balerin..yeteneğin tartışılmaz..emeğine sağlık prenses..

RaPsoDy

Mekanınız çok güzel ortamınızda herkes eğleniyor benimde iyiki dediğim site sohbetlaf seni tanımak gurur verici BaLeRiN mimarinin temelini önce dostluğunla emek ve güzelliklerinle kuruyosun seni tebrik ediyorum başarılarının devamını dilerim çok yeteneklisin bunu bil 

SeRKaN

Cok guzel yazmıssın Can emegıne Yuregıne SagLık.. 

Esmer

SohbetLaf ın en büyük ve en güzel mimari sensin Balerinnnnn emeğine yüreğine kalemine sağlık şahane olmuş 

Cevap bırakın

sohbet | mobil sohbet
sohbet odaları
Yetişkin sohbet
canlı saray
amerika görüntülü sohbet
mnogochat