Chat Yapmak

Chat Yapmak

SohbetLaf'ta Siber Değil Gerçek Aşk..

Siber ilişkiler,kişileri sanal ağlar üzerinden tanıştırmayı hedef belirleyen,kişilik özelliklerine göre eşleştirme yapan,siteler üzerinden sosyal paylaşım sitelerinde başlıyor.Kisiler kimi zaman bir buluşma ile bunu gerçek hayata taşırken,kimi zamansa uzaktan uzağa yaşanan bir beraberlik olarak kalıyor.

Görmeden,dokunmadan yaşansa bile,sanal aşk gibi görülenler için bir anlamı vardır.Kimi zaman yalnızlığı paylaşmaktır adı,o mutluluğu,kederi,yaşanılan her ama her anı.Saatlerce devam eden telefon görüşmeleri,mesajlasmalar ve bunun gibi.Yasanan bu tip ilişkilerde çiftler kimi zaman birbirlerini sadece fotoğraf karesinde,videolarda görmelerine ragmen,duygularını içtenlikle paylaşabiliyor.

Sanal denen mecrayi gerçek olmayan sadece sanal alem olarak tanımlamak aslında bir yanilsamadan ibaret.İki insan arasında, sohbet sitesi aracılığı ile de olsa yaşanan ilişkilerin hepsini sanal olarak nitelendirmek sadece bu yanilsamanin bir türevi.Kisiler birbirlerine karşı gayet samimi dürüst olduğu sürece yaşanılan ve paylaşılan herşey gerçek.Beraberliklerin niceligini ve niteliğini belirleyen yine insanlardır çünkü.

İhtiyacınız olan sarılmak için bir beden değildir.Aradiginiz ve istediğiniz,sizi sizin kadar iyi anlayan birine karşı duyduğunuz sevginin,o zaman ve mekan tanımaz sicakligidir.Sanal denen aşkların,günümüzde yaşanan birçok aşktan çok daha gerçekçi olduğunu düşünüyorum.

SohbetLaf.Com da tanışmış,o sıcaklığı birbirinde yakalamış,aşklarının beraberliklerinin gerçekliğini bana ve sitemizde bulunan bütün dostlarımıza hissettirmis olan,birbirine karşı dürüst ve aşk dolu,süper samimi,karakteristik özelliklerini ve dostluklarını çok sevdiğim,saydığım ve inandığım iki 'Kiymetlim' ile şeker tadında ufak bir söyleşi yaptım.Hem onları daha yakından tanıyalım,nasıl tanistiklarini,samimi beraberliklerinin gelişim sürecini,aşka dair duygu ve düşüncelerini, chat yapmanın keyfini,sitemizle ilgili olan görüşlerini beraber öğrenelim : ) 

 

Merhaba KaLpim ve Serkancigim : ) Sizi yakinen tanıyorum ama öncelikle yeni taniyacagimiz dostlarımız için,kısaca kendinizden bahseder misiniz ? 

KaLp : Ben SohbetLaf.Com un adminlerindenim ve nickim KaLp.Kayseri'de yaşıyorum.Kalbim Ağrı'da Agriliyim : ) 

SeRKaN : Ben Agriliyim,yaşımı söylemem.Bizi tanımak isteyenleri,SohbetLaf.Com da görmek,tanışmak ve kendimizi ispatlamak isteriz.Yasayarak öğrenmeleri daha güzel bence : ) (Birazdan röportaj yaptığımın farkına varacak))) 

Sohbet sitemizde ilk tanıştığınız anlar,şüphesiz hep hatrinizdadir.O ilk anları biraz anlatır mısınız ? 

KaLp : Hafsa ( kendisi benim canım askom ) bana davette bulundu.Seni tanıyan biri varmış bu sunucuda diyerek.Ama ben sohbetimiz çok olmadığı için Serkan'i hatirlayamamistim.Davet edince geldim.Serkan yayindaydi.Biraz mobil sohbet ettik,daha önce başka sunucuda birlikte bulunmusuz ama birbirimizden habersiz bir şekilde.Nasibimizde tekrar bir araya gelmek ve bu aşkı yaşamak varmış.Skype istemişti o gün benden ama vermedim ve burayı da lütfen paylaş Balerinimm : )) Yani o adım attı ben hep hihh yaptım : ))) 

SeRKaN : KaLp ile başka yerde tanışmıştım.Sohbetimiz pek olmamışti.Yuz vermemişti bana : ) Bizim sunucuya SohbetLaf.Com a gelince Onu daha iyi tanidim,iyi ki tanımışım Aşkımı..

-Bende sizi iyi ki tanımışım : ) 

-Birbirinize ilgi duymanizi sağlayan mim noktalar kıstaslar nelerdi ? 

KaLp : Aslında ben hep bir tereddüt içinde kaldım.Tanimadigim için kim ne söylerse o lafın arkasından gidip önyargılı oldum.Bana kendini tanıtmak için uğraşan,bu aşk için emek verip başlamasını SeRKaN sagladi.İlgi duymam için çok neden var şimdi ama başlangıçta benden hiç vazgecmedi,hergun kendini bana emek vererek nakış gibi işledi sabırlı oldu.Ve bu vazgecmeyisi beni çok etkilemişti.

SeRKaN : Kesinlikle onun karakteri,dürüstlüğü,masumlugu diyebilirim.Her konuda dürüst ve kendini bilen birisi olması benim için kafi geliyor.

-Beraberliginizin gelişim sürecinden özet olarak bahseder misiniz ? 

KaLp : Aslında bir gelişim sürecinden söz edilecekse,biz gelişim dönemine girememiş çocuklar gibiydik.SeRKaN büyümesi gelişmesi için çok uğraştı ben izin vermedim : ) İtiraf ediyorum onun ilgisi karşısında hep ona adım atmak istiyordum ama beni üzer diye korkuyordum.Bir aydan fazla bir süre böyle gelgitlerle devam ettik.Ama sohbetimizde hep vardı.O gün yani toplantı günü olanlar oldu : )) Ve biz olduk.Simdi her toplantıda aklıma o gün geliyor.Cok özel bir andı.

SeRKaN : Valla gelismiyordu gelişmesi için çok uğraştım : ))) İnanmıyordu capkinsin sen diyordu başka birşey demiyordu : ) Seninle olmaz diyordu fena tersliyordu sanırım zamanla tanıdı ve inandı.

Balerin : O toplantı gecesi sizin askinizin başlama gecesi oldu benim toplantıda performans yükseltme gecem oldu izdirabim oldu : )) 

-Sohbet sitemizdeki tatlı anlarinizdan birkaç tanesini bizimle paylaşır mısınız ? 

KaLp : Sevgili olduğumuz gün SeRKaN'a duygularımı ve Ona evet dediğimi şarkı ile anlatmak istedim.Bunu dinler misin ? diye attım şarkıyı.Dinledi ama anlamadı : )) O anı unutmuyorum : ) Bir de SosiN ile yayınına konuk olduğum gün var çok gulmustuk : )) 

SeRKaN : Bana göre en tatlı animiz,iki aylık bir konuşmamız vardı.Surekli hayır diyordu.Bir gece toplantı yapıyoruz SohbetLaf.Com da : )) Toplantıda da kalabaligiz tam konuşuyorum adapte olmuş bir baktım ona açtığım odada teklifime evet diyor : ) Şaşırdım ve o an toplantıyı Balerin Ablama bıraktım sen devam et ben iyi değilim dedim : ))) Bula bula o geceyi buldu soktaydim ve mutluluğum tarifsizdi.

Balerin : O geceyi çok iyi hatırlıyorum siz bunu yaşarken ve ben bihaberken halinize yansıdığı için ikisine ne oldu diye bir filozof misali derin düşüncelere daldım : )) 

-Birbirinizdeki en beğendiğiniz üç özelliği sıralar misiniz ? 

KaLp : Yeri geldiğinde çok olgun ama bir tarafı öyle sempatik ki çok hoşuma gidiyor bu özelliği,'Seveceksen olgun ama ruhu çocuk olanı seveceksin' bu söz Onu anlatiyor.Bir de gülüşü var ki..

SeRKaN : Benim KaLpim de beğendiğim en güzel özellik,kimsenin arkasından konuşmaz,yalan bilmez,dedikodu yapmaz.Sevgilisi olmama rağmen kimse hakkında olumsuz konuşmaz empati kurmasını bilen birisi.

Balerin : Soylediklerinize harfiyen katılıyorum : ) 

 

-Her ikinizde yayincisiniz ve başarılı Djlersiniz.Anonslu,konuklu yayinlarinizi severek dinliyorum.Muzik tarzlarinizdan,dinleyicilerimizin isteklerine yer verisinizden,birbirinize armagan ettiğiniz özel şarkılardan en ozelini bizimle paylaşır mısınız ? Ve aklinizdaki en özel anonsu hangi sözlerle dile getirmistiniz ? 

KaLp : Sibel Alaş – Adam ve Öykü Berk Gürman – Kadının Ben Olayım bu iki şarkı unutulmaz.En özel anons için şunu diyebilirim "Sevgilim olduğun için degil,senin gibisini görmedim.Gordugum en güzel detaysin" bu sözleri hoşuma gitmişti.

SeRKaN : Sibel Alaş – Adam şarkısı çok anlamlı bir şarkı bizim için.Balerin ablam çok sıkıştırıyorsun : )) 

Balerin : Biz hala Ümit Besen Nejat Alpleri dinliyoruz : )) Gençlik işte 

-Sohbet ederken birbirinize nasıl hitap ediyorsunuz ? 

KaLp : Birçok kelime olsa da en çok SeRKaNımm demeyi seviyorum.

SeRKaN : Burnunu yerim diyorum O da bana SeRKaaaaNnnn diyor tamam GüLe diyorum : ) GüLee diyebilirim 

Balerin : Ben KaLp e çok masum bulduğum için Meleğim diyorum SeRKaN'a Aslan Parçası ya da Baltalı İlah Zagor diyorum : ))) 

-Aşka dair bir sloganiniz var mı ? 

KaLp : Herşeye rağmen..

SeRKaN : Herşeye rağmen sevebilmek,saygıyı el üstünde tutmak..

-Chat yaparken size zevk veren konular nelerdir ? 

KaLp : Aramızda öyle bir bag oldu ki,artık yanlış anlasiliriz düşüncesi olmadan birbirimize takılıp şakalar yapabiliyoruz.Sohbetin en güzel ve zevkli yani bu bence.

SeRKaN : Birbirimize yaptığımız lakirtilar.Kavga etmeye çalışıyoruz basaramiyoruz : )) Balerin Ablama takilmakta çok zevkli oluyor : ) 

Balerin : İnanilmazsiniz : ) 

-Sevgisine inandığım çok sevdiğim ve saydığım bir ciftsiniz.Ciddi bir beraberlik sizin kadar beni de çok heyecanlandiriyor.SohbetLaf'ta yeni bir aşka yelken açma olasılığı olan arkadaşlarımıza tavsiyelerinizi öğrenebilir miyiz ? 

KaLp : Sohbetsitelerinde herşeyden önce güven olunca gerisi gerçekten size kalıyor.Guvenmek,sabırlı olmak ve yeri gelince alttan alabilmek çok önemli.Sevgisine inandiginiz biri varsa,korkularinizi bir kenara bırakıp tanimanizi tavsiye ederim.

SeRKaN : Aşk harika bir duygu.Yaşayin : ) 

-Aşki tek kelime ile anlatmanizi istesem ? 

KaLp : Güven.Guven olmayınca aşk hayatında da huzur mutluluk olmaz.

SeRKaN : Tek kelime ile KaLp.

-Sizin için en favori insan ? 

KaLp : Bu aşk için konuşursam Hafsa'dir.Bizim tanismamiza vesile olduğu icin.Balerinim sen o sunucuda olmasaydın,beni öyle hoş sıcak karsilamasaydin belki de bu kadar çabuk sizlere alisamazdim.İkinizin yeri ayrı bende.

SeRKaN : Sensin tabi ki ablacim : ) 

Balerin : Başka cevap alsaydim seni paket ederdim : )) 

 

-Son olarak sitemizle ilgili söylemek istedikleriniz nelerdir ? 

KaLp : Bunu yaşayarak ve onlarca kişiden duyarak soyluyorum.Sohbet sitelerinde seneler geçti ama gerçekten kendimi ait hissettigim,sıcak samimi ailem gibi gördüğüm kişiler SohbetLaf'ta oldu.Sevgilim olmasa da bu böyle olurdu çünkü dostluklarimiz var ve yeri gelince birbirimize kol kanat geriyoruz,hikayesine ortak oluyoruz,acısını sevincini görüyoruz.Herseyi ile hayat denen gerçeği birlikte yaşıyoruz.Bu yüzden herkes çok özel.

SeRKaN : Kesinlikle aile ortamı kurduk diyebilirim rahatlıkla.Aileyiz ve herkes birbirini çok iyi tanıyor.Yanlis insana burada yer yok.Sizleri de ailemizin üyesi olarak görmek isteriz ve SohbetLaf deriz : ) 

Ne denli samimi,realist ve aşk dolu olduklarını eminim sizde hissetmissinizdir.Onlarla tanıştığım ilk gunden bugüne kadar gerek kişilikleri ile,gerek dosthane tavırları ile,birbirilerine ve bizlere sıcak yaklaşımları ile herkesin takdirini toplamislardir ve Onları çok ama çok seviyorum.Onlarla sohbet etmekten de müthiş keyif duyuyorum.Aşk kiymetlilerim içinde benim içinde çok özel ve kuvvetli bir his.Yazismalari ile bile aşkla bakarak dökülen cümleleri görebiliyorum,bizde öyle dediğinizi duyar gibiyim.Aşkla bakmak,yürekle bakmak demektir.Göz sadece bir fonksiyonu yürütür ama fonksiyonun içini dolduran,onu sanata dönüştüren gonuldur.Gonlumuzde aşk varsa,gözün gördüğü guzeldir.Aşk,aşk üzerine kullanılabilecek bütün mecazlari üstüne alınmadır.Aşk acıdır çünkü hasrettir.Hicran ve hayrettir,firkat ve gurbettir.Ask ölümdür,kurban olmadir.Canlarin birbirinde kaynayıp erimesidir.Aşk ki şiirde Su Kasidesi,mimaride Selimiye,musikide Ferahfezadir.Aşk,haddehanelerden dökülen ateş,manaya gebe sözdür.Aşk,meşktir.Aşka dair söylenecek sözler,şiirler,şarkılar,filmler,hikayeler ve bunun gibi asla bitmez.Ve tarafimdan devamı da gelecektir : ) KaLpimme ve Serkancigima nezaketlerinden ve katkılarından çok teşekkür ediyorum,yaşamları boyunca musmutlu ve aşk dolu yıllar diliyorum,en sevdiklerimsiniz.

Belki bu satırları okurken,SohbetLaf.com da sizlerinde kalplerinize aşk düşürecek kişilerle karşılaşabilirsiniz,hepinizi aşk dolu yuvamiza bekliyorum : ) SeRKaN SohbetAşkötesi.com mu yapsaydik acaba : )) 

Varsın el ele değmesin,yürek yurege degmişse..

 

Makale yazarımız: Balerin

Yazar: Rahul

Görüntüleme: 960 defa

Kategori: Sohbet Makale

Yayınlanma Tarihi: 19 Haziran 2019

sohbet | mobil sohbet
sohbet odaları
Yetişkin sohbet
canlı saray
amerika görüntülü sohbet
mnogochat
mobil sohbet
okey oyna