Bir varmış bir yokmuş

Bir varmış bir yokmuş

Bir varmış bir yokmuş.Türkiyenin çok güzel şehirlerinden biri olan İstanbul'un Kadıköy semtinde iki mahalle varmış.

Bu mahallerin adı laf ve söz mahallesidir.Laf ve söz mahallerinin namını bütün Kadıköy bilirmiş.Laf ve söz mahallerinin
Araları bozuktur.Nedeni ise laf mahallesinden Serkan'ın söz mahallesinden Rahul'un kızı KaLp'e aşık olmasıdır. Laf
Mahallesinde ve Söz Mahallerinde hep büyük lafı dinlenirmiş ama genç nüfus da fazladır bu iki mahallede..Laf Mahallesinde 5 arkadaş varmış.Bunlar Serkan,Kaos,Hummel,Beklenen ve Olcaydır.Bir gün Serkan ve arkadaşları mahallede dolaşırken aşktan açılır.Serkan Kalp'i sevdiğini arkadaşlarına itiraf eder.Olcay ve Beklenen Evlidir.Kaos Kalp'in kuzeni olan Başak ile sevgilidir ancak bunu kimseye söyleyemiyordur.Hummel ise aşk konusunda ise yüzü hiç gülmemiştir.
Ancak Serkan arkadaşlarına söylerken Camda duran CnS ve Kardeşi Yildiz duymuştur bu olayı. Cns ve Yildiz bu mahallenin dedikoducu kızlarıdır.Bu Olay laf mahallesinde yayılmıştır.Bu iki mahalleyi satın almak isteyen iki iş Ortağı
Vardır.Bunlar kor ve doqukandır.Kor un yanında çalışanlardan insanlardan biri laf mahallesinde oturuyormuş.Bu kişi jorgeymiş.Jorge ailesi ankarada oturup istanbula çalışmaya gelmiştir.Laf mahallesinde ablası olan esila burda oturuyormuş.Jorge korun bu planından haberdar değildir.Kor jorgenin laf mahallesinden olan abisi Yürek ile konuşurken bu olayı duymuş ve kor adamlardan birini görevlendirip kalp in babası rahul e haber verdirir. Bu olay iki mahallenin arasını bozmuştur.Kor ve Doqukan Planının ilk aşamasını tamamlamıştır.Sıra ikinci aşamadadır.Kor ve doqukanın amacı bu iki mahalleyi satın alıp yerlerine Kendilerine ait bir avm yaptırmaktır.Serkan ve kalp gizli gizli görüşürlermiş ancak bu olay duyulduktan sonra Kalp'in Babası Rahul kalp'e yasak koymuştur.Kor ve Doqukan Sevinçlerini Kutlarken Kalp Ve Serkan Birbirlerini Düşünüyorlardı. Jorge serkan ve kaos u dolaşırken görür ve konuşmalarına şahit olur.Selam verip yanlarından geçmiştir.Aralarından şöyle bir konuşma geçer:
+Serkan:Kaos kalp i çok özledim ben.
+Kaos:Serkan Sabırlı ol.dedi
Bu konuşmayı duyan Jorge çok üzülür ve birşeyler yapmak ister. Söz mahallesinden ozan jorgeyi çok seven bir abisiymiş ve mahallelerinin arası bozuk olmasına rağmen hala görüşürlermiş.Ozan ile görüşen Jorge ardından işe geçer ve Kor un odasına tam girerken doqukanla konuşmasına şahit olur.Jorge hiçbirşey duymamış gibi işine devam eder. İşten çıktıktan sonra koşa koşa eve varır.Esila ile akşam yemegi yerken Jorge dalmıştır.Jorge yemeğini yer ve dışarı çıkar. Serkan abisine olan biteni anlatır. Jorge Söz mahallesinden olan bu durumu Ozann a anlatır. Bu olayın Kor ve doqukanın Haberi yoktur.
Ozann rahulun yanına koşup bu durumu anlatır.İki mahalle arasındaki buzlar eriyip birlik ve dayanışma içerisine girmiştir.
Kor ve Doqukanın hayalleri suya düşmüştur. Jorge Ve Ozan iki mahalle arasında köprü görevi görüp barıştırmıştır herkesi.
Jorge kor un yanından istifa edip başka işe girmiştir.Bu olaylar üstünden iki hafta sonra  SERKAN ve Babası Serkan ın babası olan Flankes kalp i oğlu serkan a ister.Rahul kızı kalp i serkan a verir.İki Mahalle dört bir yandan koşturur bu düğün hazırlıkları için.kalp ve serkan harika bir düğünle dünya evine girmiştir.Kaos cesaretini toplayarak Düğünden 1 ay sonra evlenme teklifi eder.kaos ve başak nişanlışmışlardır.İki mahallenin büyükleri olan rahul ve flankes herkesi toplayıp bir pikniğe götürürler.Herkes Mutlu ve Sevinçlidir.O günde öyle geçmiştir. Serkan Kalp Başak ve Kaos un hayalleri gerçek olmuştur.    

Herkes ermiş muradına biz çıkalım keremetine…. 

Hikaye Yazarımız:Jorge

Yazar: Rahul

Görüntüleme: 1365 defa

Kategori: Sohbet Hikayeler

Yayınlanma Tarihi: 04 Ocak 2020

sohbet | mobil sohbet
windows forumu